Mit nevezünk biológiailag veszélyes hulladéknak és melyek azok?
A biológiai anyagok, organizmusok, vagy ezek melléktermékei, amelyek károsak vagy potenciálisan károsak lehetnek az emberek számára.
Néhány példa a biológiai veszélyekre:
- vér
- ürülék
- vizelet
- hányás
- baktériumok
- vírusok
- toxinok
- orvosi/ kórházi hulladék
Az emberek többsége azt gondolja, hogy ilyen veszélyes anyagokkal csak a kórházakban kerülhetnek kapcsolatba, de ezek a biológiai organizmusok mindenhol jelen vannak. A halottak utáni takarítás alkalmával különösen sok ilyen biológiai anyaggal találkozunk, és ezek szakszerű tisztítása és ártalmatlanítása létfontosságú az érintett terület jelenlegi és jövőbeni lakóinak biztonsága szempontjából.
Az Ilan Service Kft. hogyan takarítja ezeket a helyeket?
Az Ilan Service Kft. 7 éve foglalkozik elhunytak utáni takarítással. Képzett munkatársakkal és maximális diszkrécióval állunk megrendelőink rendelkezésére.
Munkánkat hatékonyan három lépésben végezzük el:
- Takarítás: Eltávolítjuk a vért és más testnedveket a területről, a koszt és az esetleges szennyezett tárgyakat, ruhaneműt a helyszínről. Abban az esetben, ha a személyes tárgyak, bútorok olyan mértékben szennyeződtek, hogy azok tisztítása, fertőtlenítése lehetetlen, azokat cégünk elszállítja és megsemmisíti.
- Fertőtlenítés: Ezt követően kerül sor a fertőtlenítésre. Fertőtlenítés során elsősorban permetezéssel visszük fel a speciális oldatot a felületekre. A hatóidő letelte után a fertőtlenítőoldatot letöröljük és ellenőrizzük a területet, hogy minden szennyződést feltakarítottunk-e. Azokon a helyeken, ahol ez indokolt, ATP-gyorstesztet használunk, amely egy olyan tesztelési eljárás, amit a kórházak és az élelmiszeripar is használ.
- Ózonos fertőtlenítés: Ezt az eljárást olyan területeken használjuk, ahol nemcsak a tárgyak szennyezettek, hanem a légteret vagy olyan megközelíthetetlen felületeket is fertőtleníteni kell, amelyeket rendes körülmények között nem lehetne.